^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Jeżeli ktoś ceni sobie naszą działalność możne zostać naszym sponsorem i wpłacić dowolną kwotę pieniężną tytułem "darowizna na cele statutowe" bezpośrednio na nasze konto bankowe nr 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001

Today4
Yesterday31
This week4
This month215
Total132299
poniedziałek, 19, sierpień 2019 00:35
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Sprzątanie "Użyka"

Dzisiejszego dnia (13.02.2014r.) grupa strażaków z OSP Lipiny Dolne widząc duży problem postanowiła w miarę możliwości oczyścić "Użyk" ze śmieci jakie tam się znajdują.

Po przystąpieniu do akcji okazuje się że śmieci jest dużo więcej niż wyglądało to na pierwszy rzut oka. W tym momencie powstaje podstawowe pytanie jak to możliwe, że one tam się znalazły???!!! Odpowiedź jest bardzo prosta - winę ponosi młodzież oraz dzieci przesiadujące wieczorami i nocami na żółtej barierce znajdującej się na początku "Użyka". Osoby tam przebywające nie tylko jedzą chrupki czy też piją napoje gazowane ale biorąc pod uwagę odpadki jakie musieliśmy tam zbierać, również spożywają alkohol a następnie puste opakowania zamiast w koszu lądują w wodzie.  

Tekst ten nie ma na celu chwalenie straży za kawał dobrej roboty, ale na uświadomieniu  i w pewnym sensie poproszeniu  tych młodych ludzi o to aby zaprzestali tego procederu i śmieci, które ze sobą przynoszą nie wyrzucali do Użyka, tylko zabierali i pozostawiali je w koszach na śmieci.  

Zwracam się również do wszystkich ludzi dobrej woli o to aby zwracali uwagę osobom przesiadającym w okolicach Użyka w szczególności przy barierce na to aby tam nie śmiecili. Skoro rodzice nie uczą ich kultury to może będą w stanie wpłynąć na to obce osoby. 

 Copyright 2019  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych