^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Jeżeli ktoś ceni sobie naszą działalność możne zostać naszym sponsorem i wpłacić dowolną kwotę pieniężną tytułem "darowizna na cele statutowe" bezpośrednio na nasze konto bankowe nr 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001

Today4
Yesterday31
This week4
This month215
Total132299
poniedziałek, 19, sierpień 2019 00:38
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Niedziela 13 czerwca 2010

Przeglądając dziś dokumentację naszej jednostki natknąłem się na opis naszych działań z pewnej niedzieli z 2010 roku, który nie został (nie wiedzieć czemu) "wrzucony" na naszą stronę. Naprawiając ten błąd publikuje opis poniżej. 

 Dzień 13.06.2010 roku był dla strażaków z naszej jednostki bardzo pracowity. Tego dnia mieliśmy do zrealizowania dwa ważne zadania. Podzieliliśmy się na dwie grupy z których:

- pierwsza grupa udała się do Szyszkowa aby tam w ramach dnia sportu w naszej gminie rozegrać mecz piłki siatkowej z tamtejszą drużyną. Nasza ekipa wystąpiła w składzie: Rafał Sarzyński, Kamil Deryło, Sylwester Bucior, Arkadiusz Niemiec, Mateusz Bucior, Radosław Łoś. Grano do dwóch wygranych setów. Nasza drużyna niespodziewanie uległa gospodarzom 2:1. Nasi strażacy zagrali dobry mecz o czym świadczyć może wygrana w pierwszym secie do 7 i wszystko wskazywało, że puchar trafi do Lipin jednak tak się nie stało ponieważ zabrakło siły na dwa pozostałe sety. Wynika to min. z winy organizatorów ponieważ mecz miał odbyć się o godz. 14 i na tą godzinę stawiła się drużyna z Lipin jednak godzina rozpoczęcia meczu była ciągle przesuwana przez organizatorów i pierwszy gwizdek usłyszano dopiero koło godz. 18. Oczekiwanie przez tak długi czas na mecz nie sprzyjało formie naszych zawodników, którzy byli zdezorientowani i zdenerwowani zaistniałą sytuacją co w konsekwencji przełożyło się na niekorzystny dla nas wynik.

 

- druga grupa natomiast miała za zadanie „przejść po domach” w Lipinach Dolnych oraz Lipinach Dolnych-Koloni i zebrać pieniądze do puszki na rzecz mieszkańców gminy Wilków, którzy ucierpieli podczas powodzi. W grupie odpowiedzialnej za to zdanie znaleźli się: Paweł Grabias, Zygmunt Tutka, Stanisław Skromak, Andrzej Ryczko, Mateusz Tutka, Paweł Dudek, Grzegorz Jaśkowski, Tomasz Hachuj, Józef Szczepanik, Marek Niemiec. Strażacy w dwuosobowych grupach odwiedzili każdy dom w Lipinach i Koloni, w znacznej większości spotykali się z aprobatą ludności cywilnej a kwota jaką udało się uzbierać w całości przeznaczona została na wyżej wymieniony cel. Copyright 2019  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych