^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Jeżeli ktoś ceni sobie naszą działalność możne zostać naszym sponsorem i wpłacić dowolną kwotę pieniężną tytułem "darowizna na cele statutowe" bezpośrednio na nasze konto bankowe nr 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001

Today4
Yesterday31
This week4
This month215
Total132299
poniedziałek, 19, sierpień 2019 00:30
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Ćwiczenia KSRG - 2016

W dniu 06.10.2016 r. w Tereszpolu strażacy z naszej jednostki wzięli udział w corocznych ćwiczeniach zgrywających jednostek KSRG.

W ćwiczeniach wzięło udział siedem jednostek właczonych w struktury KSRG z terenu powiatu biłgorajskiego. Nasza jednostka w tego typu przedsięwzięciu brała udział pierwszy raz. Około godziny 7.30 nad Lipinami rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Przybyli do remizy strażacy w pełnym oporządzeniu, zastępem SLRT Ford udali się do miejscowości Tereszpol. Na miejscu czekali na przyjazd pozostałych jednostek a następnie po oficjalnej zbiórce przystąpili do wykonywania zleconych ćwiczeń. Funkcjonariusze PSP Biłgoraj przygotowali dla strażaków ochotników tor przeszkód o długości około 12 km. gdzie co kilka kilometrów zastęp napotykał na zadanie do wykonania. Jednostki do pokonania toru startowały pojedynczo i przemieszczały się samochodami pożarniczymi. Gdy jednostka pokonała pierwszą przeszkodę wtedy startowała kolejna.

Pierwszym zadaniem do wykonania było usunięcie powalonego drzewa blokującego drogę. W tym miejscu strażacy musieli wykazać się nie tylko umiejętnością użytkowania piły mechanicznej ale musieli również umieć zmienić łańcuch na prowadnicy. W ćwiczeniu numer dwa przy użyciu sprzętu do wspinaczki górskiej druhowie opuszczali się w dół wąwozu. Następnym zadaniem było udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego. W kolejnym ćwiczeniu strażacy przy użyciu sprzętu do wspinaczki górskiej i specjalnych butów wspinali się na drzewo. W ostatnim zadaniu w przeciwieństwie do czterech wcześniejszych udział wzięły wszystkie jednostki jednocześnie a scenariusz przewidywał pożar szkoły, gdzie trzeba było ewakuować uczniów.

Po kilku godzinach zmagań nasi strażacy około godz.16 wrócili do remizy. Skład zastępu OSP Lipiny Dolne: Zbigniew Lewkowicz, Ryszard Bzdyra, Marek Niemiec, Grzegorz Jaśkowski i Krzysztof Dec.      

 Copyright 2019  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych