^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Jeżeli ktoś ceni sobie naszą działalność możne zostać naszym sponsorem i wpłacić dowolną kwotę pieniężną tytułem "darowizna na cele statutowe" bezpośrednio na nasze konto bankowe nr 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001

Today4
Yesterday31
This week4
This month215
Total132299
poniedziałek, 19, sierpień 2019 00:47
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Druh Marian Bucior odszedł na wieczna wartę

Pod koniec lipca 2018 r. odbył się pogrzeb wieloletniego strażaka z naszej jednostki druha Mariana Buciora, który niestety przegrał wieloletnią walkę z chorobą i w wieku 65 lat odszedł do domu Ojca. 

Marian Bucior wstąpił w szeregi OSP Lipiny Dolne 32 lata temu. Na początku swej strażackiej kariery pełnił funkcję strażaka w podziale bojowym w związku z powyższym często wyjeżdżał do akcji ratowniczo-gaśniczych oraz odbywał szkolenia z zakresu pożarnictwa. Z czasem zajął się dokumentowaniem wydarzeń jakie miały miejsce w naszej jednostce. To dało mu awans w strażackiej hierarchii i został wybrany do zarządu OSP na stanowisko kronikarza ( z informacji jakie posiadamy wynika, że przed śmiercią rozpoczął przygotowanie do sporządzenia kolejnej kroniki naszej OSP). Pod koniec lat 90 druhowie zwrócili uwagę na bardzo duże zaangażowanie Mariana w sprawy naszej straży co poskutkowało tym, iż na zebraniu walnym został on jednogłośnie wybrany Prezesem OSP Lipiny Dolne. Tą zaszczytną funkcję pełnił nieprzerwanie do 2009 r. kiedy to na własną prośbę zrezygnował i odsunął się nieco w cień. Możemy się jedynie domyślać co było przyczyną jego rezygnacji. 

Za swą służbę był wielokrotnie odznaczany:

1991 r. odznaka "strażak wzorowy"

1991 r. brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa

1997 r. srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa

2002 r. złoty medal za zasługi dla pożarnictwa 

Ochotnicy z Lipin Dolnych chcąc podziękować Marianowi za jego pracę na rzecz OSP Lipiny Dolne towarzyszyli mu w ostatniej drodze. Ponadto zajęli się obsługą pogrzebu. Warty dodania jest fakt, że na pogrzeb przybyliśmy trzema zastępami a trumna z ciałem wieziona była na naszym Jelczu co było ostatnia wolą zmarłego. Na pogrzebie obecne były wszystkie jednostki z terenu gminy Potok Górny. 

W naszej pamięci Marian zostanie zapamiętany jako strażak, który pomimo, iż zmagał się z ciężką chorobą do końca swych dni nie skarżył się na swój los, był zawsze uśmiechnięty i życzliwy.

 Copyright 2019  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych