^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Jeżeli ktoś ceni sobie naszą działalność możne zostać naszym sponsorem i wpłacić dowolną kwotę pieniężną tytułem "darowizna na cele statutowe" bezpośrednio na nasze konto bankowe nr 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001

Today4
Yesterday31
This week4
This month215
Total132299
poniedziałek, 19, sierpień 2019 00:39
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Adoracja Grobu Pańskiego 2019

Jak co trzy lata w Święta Wielkanocne strażacy z OSP KSRG Lipiny Dolne trzymali honorową wartę przy Grobie Pańskim w Kościele w naszej parafii. 

Jednak w tym roku ochotnicy z Lipin Dolnych podczas adoracji wprowadzili kilka nowości. Po pierwsze zakupiliśmy dziewięć sztuk nowych hełmów galowych. Po drugie w tym roku zamiast standardowych toporków ( z wyjątkiem dowódcy zmiany warty) nasi ochotnicy występowali z halabardami i wreszcie po trzecie i najważniejsze jedna zmiana składała się nie z dwóch a z czterech strażaków.

Jak zwykle podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwszą stanowili strażacy z Koloni, Oderwy i Użyka do dh Damiana Buciora włącznie i oni swoją służbę rozpoczęli od mszy św. w Wielki Piątek w sile 20 druhów (zmiana warty wychodziła co dwie godziny). Druga grupa strażaków od dh Łukasza Serafina do końca naszej miejscowości adorację rozpoczęła w Wielką Sobotę od godz.12 w sile 28 druhów (w tym przypadku zmiana warty odbywała się co trzy godziny). Oficjalnie adorację zakończyliśmy procesją i mszą rezurekcyjna w Wielką Niedzielę. 

Nadmieniam, iż w sobotni poranek i w sobotni wieczór nasi druhowie udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy nastolatce i nastolatkowi, którzy zemdleli podczas modlitwy. 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych strażaków dzięki którym, mimo wielu wątpliwości to wielkie przedsięwzięcie mogło zakończyć się sukcesem, ponadto bardzo mocno dziękujemy Panu Bolesławowi i Grzegorzowi Jaśkowskiemu oraz Radosławowi Łosiowi za pomoc przy przygotowaniu metalowych części halabard, dodatkowo dziękujemy Panu Grzegorzowi Różańskiemu właścicielowi firmy "Różan" za dorobienie trzonków do halabard.     

 Copyright 2019  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych