^powrót na początek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Informacje dla druhów

Jeżeli ktoś ceni sobie naszą działalność możne zostać naszym sponsorem i wpłacić dowolną kwotę pieniężną tytułem "darowizna na cele statutowe" bezpośrednio na nasze konto bankowe nr 54 9637 1011 2002 1001 9399 0001

Today38
Yesterday187
This week433
This month2541
Total136522
czwartek, 24, październik 2019 03:33
Powered by CoalaWeb

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Karczowanie rowu

W naszej jednostce już jakiś czas temu zapadła decyzja, iż należy wyciąć wszystkie gałęzie znajdujące się w rowie, który odprowadza nadmiar wody z Użyka.

Widząc, że rów jest strasznie zaniedbany i w całości, gęsto porośnięty już nawet nie tylko krzakami ale również małymi drzewami, widząc, że nikt o niego nie dba i nikt nie ma zamiaru podjąć się tego zadania, strażacy z naszej jednostki po raz kolejny postanowili przyjść z pomocą mieszkańcom Lipin a w szczególności tym rodzinom, które mają swoje posesje w niedalekiej odległości od Użyka i wykarczować gałęzie.

Prace trwały dwa dni. Pierwszego dnia 5 strażaków (Karol Szabat, Andrzej Ryczko, Marek Ryczko, Grzegorz Jaskowski oraz Lesław Żołopa) wycięło krzaki znajdujące się w pierwszej części rowu tj. od samego Użyka do drogi za laskiem. Drugiego dnia zadanie okazało się trudniejsze do wykonania gdyż odcinek rowu był dłuższy, ponadto był zdecydowanie gęściej porośnięty niż wcześniej. Jednak do pracy melduje się 8 strażaków (Karol Szabat, Andrzej Ryczko,Grzegorz Jaskowski, Lesław Żołopa, Paweł Grabias, Sylwester Bucior, Marek Niemiec, Tomasz Hachuj) i choć trwa ona praktycznie cały dzień to udaje się ją zakończyć przed zapadnięciem zmroku.

Mamy nadzieje, że wykonane zadanie pozwoli uniknąć lub chociaż w znaczącym stopniu zmniejszy podtopienia gospodarstw znajdujących się przy Użyku, podczas wiosennych roztopów.

 Copyright 2019  Ochotnicza Straż Pożarna w Lipinach Dolnych